Láska je dým, jímž vánek vzdechů točí, 
jas, je-li šťastna, milujících očí, 
a je-li zkormoucena, moře slz. 
Co ještě? Opilost, jež zpřímá kráčí, 
odporná žluč a mana medu sladší. 
(William Shakespeare)

Květen 2009

Statistika

31. května 2009 v 11:18 | Kaj[uš]ka |  nezařazeno

625. článek

Ano, to je tak! Tento článek je přesně šest set padesátý pátý!A proč to píšu? Protože jsem se rozhodla udělat takovou menší statistiku.

Na blog jsem psala 24 měsíců.
Průměrně jsem zveřejnila 26 článků měsíčně.
Celkem je 625 zveřejněných článků.
Nejvíce příspěvků jsem přidala v červnu 2008, kdy jsem zveřejnila 75 článků.
Nejméně článků jsem přidala minulý měsíc (duben 2009) - pouze 4 članky.
Za dobu existence tehoto blogu jsem vystřídala 11. desingů.
2. desing byl nejoblíbenější a vydržel tu také nejdéle. (desingy)
Nejvíce komentářů jste přidali ke článku I leave you - 32 komentářů.
Nejlépe jste diskutovali u článku To nejlepší z fotbalu xD !!! holky to musíte vidět xD !!! - 14 názorů a také u článku Můj 2. desing.
Snad jeden z nejúspěšnějších dnů, co se týká návštěvnosti, byl den 20.3.2008, kdy můj blog navštívilo 67 navštěvníků.
Snad nejvíce lidí navštívilo můj blog kolem 22. března 2008 - 364 lidí.
A nakonec moje asi nejúspěšnější povídky - Na lásku musejí být dva...a Jaro kvete láskou...
Ještě vás napadá něco, na co jsem zapomněla..???

Druhé výročí založení blogu x)

31. května 2009 v 10:22 | Kaj[uš]ka |  o mym životě
Před dvěma roky jsem 31.5. zrealizovala své dlouhodobější přání, a to založit si blog. V dnešní době to není nic světoborného, ale mně, jakožto počítačovému amatérovi to výrazně pomohlo rozšířit si obzory, poznat, jaká je realita ve světe internetu a jsem obohacená o spoustu dalších věcí, o kterých jsem předtím neměla ani páru.
Díky blogu jsem se stala na několik měsíců "zavislačkou" (,což už je dneska díky bohu minulostí;), našla jsem si kamarádky na druhém konci republiky - Verušku a Alču, naučila jsem se psát všema deseti, i když je to ještě dneska docela mizérie..., ale lepší už to nejspíš nebude; a když pominu to, že mi blog ukradl možná i víc jak rok života (byly dny, kdy jsem tu fakt seděla hooodně dlouho), tak jsem přece jen ráda, že jsem si ho založila... a můžu zveřejňovat své myšlenky a nejideálnější idey, které se mi vylíhhnou v mé hlavě.
Mimochodem JE MI UPLNĚ JEDNO, ŽE SEM NIKDO (kromě Alči) NECHODÍ!!! Píšu to pro sebe a ne pro vás, teda jasně, že pro vás taky, ale jen pro ty , kteří mají zájem, a když je vám to šumák, tak proč by to nemohlo být jedno taky mě...vnucovat se nebudu...
Jinak bych chtěla moc poděkovat všem, co mě podporovali v přidávání článků, všem, co mi sem napsali nějaký komentář a všem, kterým se tu líbilo... ...takže ještě jednou díky...

Citáty a docela dost známé hlášky...x)

27. května 2009 v 16:14 citáty
Optimismus je způsoben nedostatkem informací.
Nejde o to jít hlavou proti zdi, nýbrž najít očima dveře.
Tak tohle bylo in, když ještě Mrtvé moře bylo marod.
Po trávě se nechodí - po trávě se směje! (tenhle moc nemusím, ale napoprvé mi přišel vtipný)
just wanted to tell you how I love you...
...please come here, I need hug you...
Dnešek je ten zítřek, který ti včera dělal starosti.
vše...

Anděl s maskou ďábla...????!

27. května 2009 v 16:01 o mym životě
Tenhle obrázek mě dost vystihuje...je to hodně ovlivněný tim, co jsem prožila...snažím se být člověk, který nemá skoro žádnou špatnou vlastnost...já vim, že to nejde uplně, ale chci se co nejvíc přiblížit...:) to je ten anděl...:) jenže pak jsou okamžiky, kdy se musím proměnit v toho čerta a být zlá, ikdyž nechci...je to moc složitý...nebudu o tom víc psát...:(
p.s. tenhle článek jsem psala už někdy před x měsícema, ale stále to na mě docela platí...

Komplex Oidipus

26. května 2009 v 16:52 písničky ♫
Tahle skupina byla tuhle sobotu u nás na majálesu a musím říct, že byli super...
...ale jsou to pěkný nafoukanci...

Věci do tanečních...1/x

24. května 2009 v 18:58 móda
Je to sice už docela dávno, co mi taneční skončily, ale moc ráda na to vzpomínám...a věci, které jsem si do nich koupila mi vždycky ty "dávné časy" xD ( je to půl roku) připomínají...
Jako první jsem vybrala sukni, kterou jsem nosila nejraději a taky nejčastěji... a k tomu top, který jsem si koupila až po tanečních, ale stejně jsem za něj ráda...
↓↓↓ oblečený to vypadá kapku jinak... (jinak mimochodem...to tričko mě stálo 50 Kč a ta sukně dvě stovky, takže není uplná pravda, že je společenské oblečení vždy tak drahé...)
Snad budou dobrou inspirací pro holky, co taneční ještě čekají...
Pozn. Tyhle věci jsem si zkoušela na (ne úplně formální) ples, ale jinak do tanečních by se měly nosit silónky...

Šeřík

22. května 2009 v 16:18 | Kaj[uš]ka |  příroda
Šeřík je překrásný keř (někdy může vyrůst v menší stromek) z čeledi olivovitých. V dospělosti může dosahovat až 6 metrů. Existuje kolem 30 druhů. U nás se však nevyskytuje žádný původní druh. Většina druhů šeříků pochází z jihovýchodní Asie (z toho se vyskytuje nejméně 16 druhů v Číně), další druhy pocházejí z jižní části Asie či z jihovýhodní Evropy.
V České republice je rozšířený především šeřík obecný (latinsky= Syringa vulgaris), který je původem z JV Evropy (pěstuje se již od 16.století). V dnešní době bývá vysazován jako okrasná rostlina, nebo se rozšiřuje planě, Na jihu Moravy se místy chová jako invazní druh. Další druhem šeříku, který se vyskytuje na našem území je šeřík čínský (méně častý) a šeřík karpatský (ale ten je spíš vzácný).
Šeříky mají velice příjemnou amoratickou vůni. Mohou být bíložluté nebo liliové barvy, nebo mohou mít různé odstíny tmavě fialové.
Šeřík je opadavou rostlinou se vstřícnými jednohuchými srdčitými listy. Květy tvoří květenství (tvoří se tzv. LATA). Má rozlišené květní lístky. Kalich je tvořen 4 kališními lístky, které rostou ve tvaru zvonku se čtyřmi cípy a korunní lístky jsou taktéž srostlé a také rostou po 4. Tyčinky jsou 2 a plodem jsou tobolky s dvěma pouzdry.
zdroje:
Pozn. Nedoporučuji ho trhat do vázy, protože vám do druhého nebo třetího dne zvadne.
...dodatek: Kvete v květnu...:)

Snové malůvky...x)

21. května 2009 v 21:06 | Kaju[š]ka |  me
Občas je jen tak zasním a začnu si vymýšlet obrázkový příběh o něčem....většinou ani nevím, co přesně budu kreslit, a tak nechám pracovat svojí mysl a fantazii a pak se z toho "vyklubou" kresbičky mého podvědomí...x)
(ve skutečnosti jsem měla hrozně dobrou náladu, když jsem tohle ↑↑↑ kreslila, tak netuším, proč jsem to tak namalovala...)

Irský step :)

19. května 2009 v 16:16 | Kaj[uš]ka |  zajímavosti
Den 20. května je věnován stepu jako Mezinárodní den stepu.
(Fotka havlíčkobrodské skupiny Stormdance z vystoupení v Humpolci.)
Step je tanec, při kterém se používají převážně nohy. Horní část těla zůstává zpravidla zpevněná s rukama u těla, či za zády. Nejdůležitější je rychlý a rytmicky přesný pohyb nohou.
(Fotka taneční skupiny Stormdance.)
V současné době je mnoho druhů stepu. Nejznámějšími jsou americký step, irský step, moderní step nebo Clogging, což je westernové stepování.
Na step se používá speciální obuv, buď s kovovými destičkami a nebo kožené botky se podpatky na patě i na špičce, které jsou vyrobené ze speciání hmoty (používané na irský step).
(Na fotce je Zdeněk Sommer z taneční skupiny Stormdance.)
Jeden z nejslavnějších stepařů světa je Michael Flatley. Vytvořil tanční představení Lord of the Dance. Důležitou součástí vystoupení je také irská folková hudba, která je částečně obohacená o prvky popu. Toto celosvětově známe stepařské vystoupení bylo poprvé předvedeno 2.července roku 1996 v Point Theatru v Dublinu (hlavním městě Irska). Další Flatleyho představení jsou Riverdance, Celtic tiger a Feet of Flames(, což je rozšířené vystoupení Lord of the Dance). Feet of Flames mělo premiéru 25.července 1998 v Hyde Parku v Londýně (toto vystoupení bylo pro 50 000 lidí).
Na ukázku jsem vybrala část vystoupení Feet of Flames.

Laikům doporučuji, aby si všimli dokonalého držení těla tanečníků. Hýbou pouze nohami, stojí na špičkách, stepují všichni stejně rychle (do hudby) a sladění v tak velikém počtu lidí je velice obtížné. Je to velice náročné a dlouhé vystoupení. Ceklový výsledek je špičkový a myslím, že si zaslouží váš obdiv. :)

Zdroje:

Táááákže...

18. května 2009 v 18:54 | Kaj[uš]ka
Rozhodla jsem se, že tenhle blog bude ode dneška plný optimismu a nadšení a všeho, co člověka potěší....a proto tenhle novej vlasteneckej, sluníčkovej a taky kapku bláznivej kabátek blogu...
....mám spoustu energie na psaní čehokoliv, a proto doufám, že mě nezklamete a podpoříte mě a budete se mnou sdílet tu superskvělou usměvavou náladu...
Tak pište svoje názory na novej "kabátek" a kliďo jestli znáte nějakej hezkej citát, tak ho sem "prskněte"....
zatím pá a mějte se ...
p.s. k výrobě tohoto desingu jsem použila moje vlastní fotečky....

Ty jsi jako já... a já jsem jako ty...♫♪

14. května 2009 v 20:39
Miluju tě...jsi nejúžasnější kluk na světě a nikdo tě nikdy v ničem netrumfne... nikdo na tebe nemá :) ...možná si řikáš, že přeháním, ale já tomu opravdu věřím... taky věřím tomu, že se jednou vdám a budu mít děti, ale ty v mym srdci pořád budeš a až tě jednou potkám, zase se budu cítit jako ta malá puberťačka, co tě tak moc milovala...vždycky tě budu milovat...nebo jen mít radši než všechny ostatní...prostě to vím...
Milujeme ty, kteří nás odmítají, odmítáme, ty kteří nás milují...
kéž by jednou ten citát přestal platit....

Žužu bonbony...:)

11. května 2009 v 15:42 ostatní tvorba
Původně to byla moje fotečka, ale kapánek jsem ji vylepšila a protože mi bohužel "vypadl" ten program a všechny ty neuložené obrázky dalších bonbónů se mi smazaly, tak jsem si hrála jen s touhle...:)
...jinak v těch bonbónech byla šťáva a byly moooc dobrý...:)
...i když jsou ty fotky stejné, tak si myslím, že každá má něco do sebe...a mě osobně se asi nejvíc líbí ta poslední, protože tam vyviká všechno, co vyviknout mělo...:)

Jedny z mých oblíbených citátů...

3. května 2009 v 14:08 citáty
Dnešek je ten zítřek, který ti včera dělal starosti.

Nejde o to jít hlavou proti zdi, nýbrž najít očima dveře.

Bolavé srdce je ta nejhorší nemoc, jakou jen člověk může mít... (to je můj citát...)

Jestli jediná možnost, jak být spolu, je v mých snech,potom mě nechte spát navždy.

Jednou se dotknu nebe...
Sníh jsou jen zmrzlé slzy andělů...

ČESKO:SLOVENSKO - 8:0, co vy na to..???

2. května 2009 v 21:50 moje názory, vaše diskuze...
Sledujete mistrovství světa v hokeji..???
....docela by mě zajímal váš názor na dnešní utkání Česko:Slovensko ....8:0
mě osobně to přijde trochu moc a i když je to jen hra, tak je mi Slováků dost líto...naši hráli dobře, ale Slováci přece taky nehrajou tak špatně...tak proč nám nedali aspoň jednoho góla? ...prostě je mi jich líto a myslím, že to pro ně musí být hrozná potupa takhle prohrát, i když si to nezasloužili...je nevím...prostě byli znevýhodnění (páč hráli už včera) a je mi jich líto...a můžete si o mě myslet, co chcete...

dlo je motor života!!! ...tak se cpěte, dokud můžete...