Láska je dým, jímž vánek vzdechů točí, 
jas, je-li šťastna, milujících očí, 
a je-li zkormoucena, moře slz. 
Co ještě? Opilost, jež zpřímá kráčí, 
odporná žluč a mana medu sladší. 
(William Shakespeare)

Duben 2010

Alfred Adler-Komplex méněcennosti

1. dubna 2010 v 21:35 | Kaj[uš]ka |  psychologie

Individualita dítěte není složena pouze z jeho tělesné individuality, ale zahrnuje také sociální vztahy, které jsou důležité pro život v komunitě. Lidé tíhnout k tomu, vytvářet skupiny a společenství, to jim také napomáhá překonávat pocity méněcennosti a nedostatečnosti. Fakt, že lidé potřebují společnost, je podmíněno slabostí jedince.

Pocit méněcennosti pramení ze špatného sociálního přizpůsobení a můžeme ho překonat pomocí sociálního výcviku.

Pocit méněcennosti má každý z nás. Komplex méněcennosti je však abnormální pocit méněcennosti a jde spíše o "nemoc". Někdy si ho nemusíme vůbec povšimnout. Patrnější bývá především ve stresových nebo obtížných situacích.

Komplex méněcennosti se projevuje hlavně podceňováním, váhavostí nebo nejistotou.
Tací lidé mívají neobratná gesta a pohyby. Je to z toho důvodu, že se bojí řešit životní problémy a nejsou schopni čelit nesnázím.

Jaro přichází...

1. dubna 2010 v 21:31 | Kaj[uš]ka |  ostatní tvorba
Už asi před třema týdny si mi podařilo najít kousek od baráku talovín zimní...je to taková nenápadná jarní kytička...roste jako jedna z prvních se sněženkou a bledulkou a je zajímavá tím, jak svýli listy vytváří jakýsi límec květem...
ka" class="center"]
ten druhý obrázek je jen obyčejná tráva, ale moc se mi líbilo to jehličí...jako by se jaro hlásilo o slovo tou svěží zelenou ...:)

Dodatek: Fotky nejsou nijak upravované, jen jsem si "pohrála" s efekty jako je třeba rámeček, a takový ty "blbůstky", co to dělají něčím zajímavé...ale nejsou tam žádný efetky, který by dopomohly k těm svěžím barvám a ani žádný fotomontáže...ta muška tam opravdu byla...

dlo je motor života!!! ...tak se cpěte, dokud můžete...