Láska je dým, jímž vánek vzdechů točí, 
jas, je-li šťastna, milujících očí, 
a je-li zkormoucena, moře slz. 
Co ještě? Opilost, jež zpřímá kráčí, 
odporná žluč a mana medu sladší. 
(William Shakespeare)

Březen 2016

Čínský prezident v ČR

28. března 2016 v 16:41
Dnes čínský prezident poprvé v české historii dorazil do ČR a místo, abychom se chovali slušně a snažili se reprezentovat a prezentovat sami sebe ve světě, chováme se jak národ idiotů. Dostává mě, jak lidé, kteří vědí o Číně pěkné kuloví dokáží kritizovat "komunistickou Čínu", snažit se vůči ní izolovat (,když nám může nabídnout mnoho nových pracovních i investičních možností, které si přejí snad všichni dnešní vysokoškoláci, kteří marně s hromadou diplomů a osvědčení nemohou najít práci a končí jako brigádníci v supermarketech za pokladnou....) a jiní zase horkokrevně usilují o nezavislost Tibetu, aniž by tam někdy byli, aniž by věděli něco o tibetské historii a nedejbože o Tibeťanech samotných. Fajn, samostatný Tibet, a jako čím si ňáký hloupý Čecháček pomůže, když bude mít Tibet samostatnost? Je to absolutní blud a v Číně absolutně téma mimo mísu, které je tu naprosto pasé. Nikoho to tu nezajímá včetně mě, jen pár českých aktivistů bez mozku, který si neuvědomují, jaké fopá mohou České republice způsobit ve světě.


Dostává mě, jak se lidé, kteří o čínské politice nic nevědí kloní k těm přihlouplým pravicovým tupým hlavám v poslanecké sněmovně. Když už nás poslanci tak oškubávají a ponižují tím, že obyčejné a opravdu chudé lidi okradou o sociální dávky, aby si mohli přidal měsíční desetitisícové odměny, tak by mohli být alespoň od té lásky a nekrmit český hloupý lid nesmyslama o krutém komunismu v Číně - žiju tu už dost dlouho, abych viděla, co se tu děje...neříkám, že Čína je demokratická, ale to, že v Česku musí zasahovat policie po příjezdu diplomatické návštěvy a hlídat, aby někdo nevyvěsil tibetskou vlajku je demokracie?

Na jednu stranu vidím nedemokracii u nás v ČR a na druhé straně křováky, kteří neví nic o zásadách slušného chování, o diplomacii, o ekonomice, politice a už vůbec nic o Číně. Média jsou sice pěkná věc, ale to, co se píše o Číně je pravda tak ze dvou třetin a ti, co to médiím baští jsou dost mimo asi tak jako dnešní aktivisté v Praze.

Ačkoliv v Číně existuje cenzura internetu a právo je v některých článcích opravdu nedostačující, přesto je to země, která je otevřená světu, novým investicím, interkulturní výměně. Číňané znají hranici a k cizincům se chovají velmi mile a přívětivě, často až neférově vůči sobě samým nadržují cizincům a vyhovují jejich požadavkům a upravují čínská pravidla, tak aby nám všemožně vyhověli. Mladí lidé jsou otevření novým názorům, mají nás za vzor a snaží se od nás přejmout znalosti ve všech možných sférách života od výchovy přes zvdělání až po ochranu prostření,o které už se v Číně začíná mluvit.

Možná by bylo občas lepší sklapnout pusu a odejít než mít vlastní názor na něco, čemu vůbec nerozumím a ještě to křičet za ostatní. Přestože mí rodiče jsou pravičáci a já tak přirozeně byla vždy víc orientovaná do prava, tak mi za poslední léta přijde, že pravice je více levicová než levicová strana...ačkoliv se mi nelíbí některé řeči prezidenta, kdy až příliš říká svou pravdu a měl by spíš diplomaticky pomlčet o svém mínění, tak jsem mu opravdu vděčná, že společně se Zaorálkem dokázali za pár let navázat vztahy s Čínou na takové úrovni, že se během jednoho roku zprovoznily hned tři letecké spoje ze tří strategických oblastí Číny,že se v Číně po dlouhých letech konečně otevřel třetí český konzulát (například Thajsko jich má po celé Číně minimálně dvacet), že se podařilo do ČR přilákat Číňany (nejbohatší a snad nejvíce utrácející národ na světě, navíc národ, který má na svou vysokou populaci malou kriminalitu), že nám tím podpořili pokles nezaměstnanosti, popohnali cestovní ruch (Číňané milují cestování-každý víkend jedou i stovky kilometrů za památkama), obchod (nákup věcí ze zahraničí přes internet je v Číně dnes naprostou samozřejmostí a nejen ten přes internet), další různé zakázky atd. Vidím to očima sinologa a člověka, který se chce čínštinou živit, který o Číně něco málo ví a který v ní strávil bezmála dva roky...

...současný přístup pravicových polických stran, stejně tak jako propagačních videí na streamu, která jsou proti čínské politice českého prezidenta je nemístná, hloupá a jenom potvrzuje, že Češi jsou hloupí a nevzdělaní...a nejhorší je, že je jim to jedno...vždycky, když se vrátím domů a prvně slším jen obhroublé nadávky a nemístné stěžování na něco, tak mě píchne u srdce a mám chuť se vrátit zpět do Číny...máme se dobře a jen nevíme roupama coby...je to smutné...občas se vůbec nedivím, že ti nejchytřejší zůstávají v cizině dlouhé roky "kvůli práci" a odmítají se vrátit do vlasti...

dlo je motor života!!! ...tak se cpěte, dokud můžete...